Finding the good in our communities

Ohio Prep Sportswriters Name D-6 & D-7 All Ohio Football Teams

Article Presented By Accurate Heating, Cooling & Plumbing

(Columbus) – The Division 6 and 7 football All-Ohio teams were announced Monday by the Ohio Prep Sportswriters Association. 

2022 Division 6 All-Ohio Football Teams

Offensive Players of the Year: Chase Hall, Coal Grove; Marco Cirigliano, Columbia Station Columbia

Defensive Players of the Year: Darren Meier, Maria Stein Marion Local; Philip LaVerde, Kirtland

Coaches of the Year: Jason Ward, Columbia Station Columbia; Mike Reid, Mount Gilead

First Team Offense

QB: Jacob Hershberger, Harrod Allen East, 5-11, 165, sr.; Blake Foos, Attica Seneca East, 6-1, 190, Jr.; Nate Nemeth, Berne Union, 6-0, 185, sr.; Matthew Bland, Mount Gilead, 6-1, 175, sr.; Braden Keating, New Madison Tri-Village, 5-10, 160, jr.; Jack Talkington, Canton Central Catholic, 6-3, 220, sr.

RB: Marco Cirigliano, Columbia Station Columbia, 5-10, 180, jr.; Adison Reymer, Ashland Crestview, 5-11, 175, sr.; Chase Hall, Coal Grove, 6-2, 215, sr.;Owen Brown, Beverly Fort Frye, 6-2, 205, sr.; Drew Lause, Maria Stein Marion Local, 6-0, 180, soph.Cody Coontz, Rootstown, 5-10, 190, sr.

WR/TE: Landon Johnson, Hamler Patrick Henry, 5-9, 160, jr.; Trevor Vogt, North Robinson Colonel Crawford, 6-1, 180, jr.; Ray Ray Pettigrew, Bellaire, 5-11, 165, sr.; Brenden Portman, Sarahsville Shenandoah, 5-9, 163, jr.; Grant Knight, Hanoverton United, 6-1, 160, sr.

OL: George Prusock, Kirtland, 6-1, 240, sr.; Mason Ringler, Ashland Crestview, 6-2, 225, sr.; Mason Rose, Maria Stein Marion Local, 5-10, 245, sr.;Anthony Fatica, Columbia Station Columbia, 6-6, 295, sr.; Joe Pekar, Kirtland, 6-0, 200, sr.; Quentin Lehman, Dalton, 6-3, 260, sr.; Tony Karp, Rootstown, 6-2, 280, jr.; Trevor Davis, Mogadore, 6-2, 235, sr.

K: Luke Courtney, Hanoverton United, 6-0, 160, jr.

First Team Defense

DL: Daven Patel, Kirtland, 5-10, 190, sr.; Owen Barker, Ashland Crestview, 6-3, 205, sr.; Jake Topp, Maria Stein Marion Local, 6-0, 200, sr.; Caleb Riggs, Beverly Fort Frye, 6-4, 215, sr.; Judah Reid, Mount Gilead, 6-2, 260, sr.; Jared Lyons, Versailles, 6-0, 215, sr.; Seth Cook, New Madison Tri-Village, 6-2, 180, sr.; Mason Williams, Mogadore, 6-4, 245, sr.

LB: Philip LaVerde, Kirtland, 5-10, 180, sr.; Darren Meier, Maria Stein Marion Local, 5-10, 195, sr.; Tadd Koch, Columbus Grove, 6-3, 240, sr.; Landen Kemerley, Carey, 6-0, 210, sr.; Leighton Loge, Nelsonville-York, 6-2, 185, sr.; Zaiden Huck, Beverly Fort Frye, 5-11, 190, sr.; Brayden Koeller, West Alexandria Twin Valley South, 5-10, 170, jr.; Roclen Bettura, Columbiana Crestview, 5-9, 180, sr.

DB: Tommy Gogolin, Kirtland, 5-8, 175, sr.; Tate Hess, Maria Stein Marion Local, 6-2, 165, sr.; Braxton Brown, Beverly Fort Frye, 6-0, 164, sr.; Caden Cunningham, Ashland Crestview, 6-1, 175, sr.; Will Sayle, Kirtland, 5-11, 170, jr.; Tyler Mrakuzic, Sullivan Black River, 5-9, 150, sr.

P: Emilio Duran, Toledo Ottawa Hills, 6-0, 190, sr.

Second Team Offense

QB: Makhi Williams, Nelsonville-York, 6-1, 170, jr.; Cavan Cooper, Paint Valley, 6-1, 210, sr.; Braxton Barnett, Sarahsville Shenandoah, 6-0, 165, fr.; JJ Miller, Williamsburg, 5-11, 165, jr.; Ethan Siders, West Salem Northwestern, 6-1, 190, sr.; Donovan Pawlowski, Brookfield, 6-0, 190, sr.

RB: Josh Soltis, Middlefield Cardinal, 5-9, 180, sr.; Jake Boggs, Castalia Margaretta, 6-1, 220, sr.; Bunk Millender, Newcomerstown, 5-8, 150, soph.; Ethan Albert, Worthington Christian, 5-9, 180, sr.; Joel Gehret, Versailles, 5-10, 190, jr.; Grayson Siders, Dalton, 5-11, 185, jr.

WR/TE: Gino Blasini, Kirtland, 6-2, 195, jr.; Adam Knack, Kirtland, 6-2, 230, sr.; Beau Wolf, Zoarville Tuscarawas Valley, 5-11, 165, sr.; Gibby Wilson, Worthington Christian, 6-3, 175, sr.; Alex Ervin, Williamsburg, 6-4, 235, jr.; Michael Osborne, Versailles, 5-11, 170, jr.; Carson Free, Paint Valley, 6-3, 170, soph.

OL: Nick Novak, Cuyahoga Heights, 6-2, 270, jr.; Dylan Gibson, Castalia Margaretta, 6-1, 267, jr.; Parker Ketterman, North Robinson Colonel Crawford, 6-2, 215, sr.; Brennan Davis, Harrod Allen East, 6-4, 300, sr.; Braylon Kinder, Bellaire, 6-0, 230, sr.; Dillan Plush, New Madison Tri-Village, 6-1, 220, sr.; Lucas Stammen, Versailles, 5-10, 185, sr.;

K: Graham Sorg, Cincinnati Country Day, 5-11, 170, sr.

Second Team Defense

DL: Max Soltis, Middlefield Cardinal, 6-2, 190, soph.; Gavin Tollett, Columbia Station Columbia, 6-2, 185, jr.; Joel Rataiczak, Sarahsville Shenandoah, 6-4, 220, sr.; Ian Gecse, Grandview, 6-4, 235, sr.; Austin Sellers, Dayton Christian, 6-1, 175, jr.;

LB: Ethan Hostetler, West Jefferson, 6-1, 180, sr.; Vince Berardi, Columbia Station Columbia, 6-3, 180, sr.; AJ Schafer, Columbus Grove, 6-1, 225, sr.; Jacob Rayburn, Arcanum, 5-9, 170, sr.; Austin Rismiller, New Madison Tri-Village, 6-3, 210, sr.; Grant Johnson, Dalton, 5-10, 190, sr.; Alex Anderson, Canton Central Catholic, 5-10, 170, sr.

DB: Jacob Sanders, Columbia Station Columbia, 5-7, 150, jr.; Sam McCaffery, Toledo Ottawa Hills, 6-1, 170, sr.; Ryan Coyle, Cincinnati Country Day, 5-9, 170, soph.; Jamison Watts, New Paris National Trail, 6-0, 165, jr.; Justin Finkbine, New Madison Tri-Village, 6-5, 190, sr.;

P: Aiden Eifert, Maria Stein Marion Local, 5-10, 185, sr.; Eric Groesser, Sullivan Black River, 6-0, 195, jr.

Third Team Offense

QB: Evan Kreais, Bascom Hopewell-Loudon, 6-4, 170, jr.; Hayden Kuhn, Ashland Crestview, 6-0, 155, sr.; Nathan Boiarski, Orwell Grand Valley, 6-3, 190, sr.; Dylan Morton, Beaver Eastern, 6-0, 230, jr.; Jared Witherow, Malvern, 6-4, 180, soph.; Hobie Raikes, Worthington Christian, 5-9, 165, jr.; Preston Sellers, Dayton Christian, 5-10, 195, sr.

RB: Rocco Alfieri, Kirtland, 5-10, 180, jr.; Breckin Dugan, Elgin, 5-8, 140, sr.; Awesom Mitchell, North Lewisburg Triad, 5-11, 185, soph.; Kendall Luckett, Deer Park, 6-0, 200, sr.; Reed Wehr, New Madison Tri-Village, 5-7, 170, jr.; Ian Erb, Mineral Ridge, 6-1, 180, jr.

WR/TE: LeJon Woods, Garfield Heights Trinity, 5-9, 165, sr.; Robert Rogers, Orwell Grand Valley, 6-2, 175, jr.; Hunter Yates, Sarahsville Shenandoah, 6-0, 170, jr.; Mason Book, West Jefferson, 6-2, 180, jr.; Tanner Printz, New Madison Tri-Village, 6-0, 160, jr.; Isaiah Jones, Brookfield, 6-4, 200, sr.; Jontrell Mixon, Youngstown Valley Christian, 6-4, 230, sr.

OL: Matthew Kahley, Kirtland, 6-0, 225, soph.; Brock Bushong, Carey, 6-3, 280, sr.; Elias Bazell, Coal Grove, 6-2, 230, sr.; Andrew Medinger, Rock Hill, 6-5, 330, sr.; Spencer Ebersbach, Newcomerstown, 6-0, 270, soph.; Hayden Krinn, Mount Gilead, 6-0, 240, jr.; Caleb Coolman, Dayton Christian, 6-3, 305, sr.; Wyatt Jones, Newton Falls, 6-3, 275, sr.

K: Frank Washburn, Columbia Station Columbia, 6-2, 180, sr.

Third Team Defense

DL: Will Bates, Kirtland, 5-10, 190, jr.; Angelo Rocco, Cuyahoga Heights, 6-0, 180, sr.; Luke Zody, Worthington Christian, 6-1, 240, sr.; Charles Naylor, Northmor, 6-0, 200, jr.;

LB: Rory Corrigan, Independence, 6-0, 210, sr.; JT Patrick, Castalia Margaretta, 6-0, 196, sr.; George Hulsey, Martins Ferry, 5-9, 180, sr.; Brayden Roth, Bellaire, 5-11, 180, sr.; James Ashton, Berne Union, 6-1, 207, sr.; Jack Rickert, Grandview, 5-11, 225, sr.; Shepard Snell, Cincinnati Country Day, 6-3, 175, jr.; Nathan Rohrman, Mineral Ridge, 6-1, 225, sr.

DB: Josh Nocella, Wellington, 5-9, 170, sr.; AJ Landon, Fairbanks, 5-11, 175, jr.; Hunter Fulk, Northmor, 5-10, 150, jr.; Kaden Rosebrook, Hamler Patrick Henry, 6-3, 190, Sr.; Blake Berrier, Bascom Hopewell-Loudon, 6-1, 170, jr.;

P: Clay Greuey, Beverly Fort Frye, 6-4, 205, jr.

Honorable Mention

QB: Ryan Croston, Andover Pymatuning Valley, 5-10, 180, jr.; Jake Heatherington, Bellaire, 6-2, 185, sr.; Clayton Miller, Beverly Fort Frye, 6-0, 180, soph.;AJ Bower, Northmor, 6-0, 175, soph.; Braydan Taylor, Grove City Christian, 6-2, 195, sr;  Lance Rickle, Kamryn Lohr, North Robinson Colonel Crawford, 5-11, 190, sr.; Zeke Cameron, Mogadore, 6-1, 170, jr.; Triston Valley, Mineral Ridge, 6-0, 185, sr.

RB: Trenton Barraza, Columbus Grove, 6-1, 174, soph.; Quinton Puckett, Huntington, 5-10, 155, sr.; Nathan Dreitzler, Frankfort Adena, 6-2, 190, soph.; Braylon Robertson, Paint Valley, 5-7, 215, soph.; Hudson Stalder, Nelsonville-York, 6-0, 180, sr.; Tev’n Williams, Martins Ferry, 5-10, 180, soph.; Austin Powell, Beverly Fort Frye, 5-8, 160, sr.; Garrett George, Mount Gilead, 5-11, 185, sr.; Gabe McGill, West Liberty-Salem, 5-9, 165, jr.; Cais Kingsley, West Alexandria Twin Valley South, 5-10, 165, jr.; Jack Hoel, Harrod Allen East, 5-8, 200, jr.; JeSean Lindsey, Youngstown Valley Christian, 5-8, 180, soph.; Kordell French, Rock Hill, 5-8, 155, sr.

WR/TE: Riley Dunbar, Metamora Evergreen, 6-5, 185, jr.; Chris Buchanan, Collins Western Reserve, 6-3, 170, sr.; Teagan Werner, Beaver Eastern, 5-9, 155, jr.; Max Frank, Glouster Trimble, 5-10, 170, jr.; OL: Dustin Lunsford, Coal Grove, 6-2, 270, sr.; Evan Fisher, Oak Hill, 6-2, 275, sr.; Dylan Phillips, Malvern, 6-2, 175, jr.; Carson Steinmetz, East Knox, 5-10, 165, sr.; Titus Gehret, Versailles, 6-0, 205, sr.; Craig Reed, West Salem Northwestern, 6-1, 170, sr.; Zach Frankford, Loudonville, 5-10, 180, sr.

OL: Kalen Skidmore, Bucyrus Wynford, 6-0, 255, jr.; Jared Trenner, Sarahsville Shenandoah, 5-9, 210, sr.; Kaleb Bailey, Beverly Fort Frye, 6-3, 252, sr.; Frank McClelland, Malvern, 6-5, 280, sr.; Lucas Littell, Bellaire, 6-0, 245, sr.; Colin McAvoy, Cardington, 6-0, 205, sr.; Christian Miller, Fairbanks, 5-9, 190, sr.; Tyler Richmond, Grove City Christian, 6-2, 315, sr.; Sean Roberts, New Paris National Trail, 6-0, 255, sr.; Paul Day, West Alexandria Twin Valley South, 6-1, 225, jr.; Wylie Harbour, West Liberty-Salem, 5-9, 250, sr.; Michael Warner, North Lewisburg Triad, 5-9, 250, sr.; Blake Weyant, New Madison Tri-Village, 6-1, 345, sr.; Matt Allomong, Carey, 6-4, 280, Jr.; Dallas McCracken, Hanoverton United, 6-5, 290, jr.; Evan Riffle, Ravenna Southeast, 6-4, 290, sr.; Connor Heater, Brookfield, 6-2, 255, sr.; Tyler Shellenbarger, Mogadore, 5-8, 250, sr.; T.J. Perkins, Canton Central Catholic, 5-9, 225, sr.

K: Braylen Kennedy, Harrod Allen East, 6-0, 135, sr.; Braxton Morton, North Robinson Colonel Crawford, 5-9, 150, jr.; Ryan Runyon, Malvern, 5-9, 150, jr.; Devin Holloway, Ashland Crestview, 5-10, 155, sr.

DL: Nathan Brodman, Carey, 6-4, 205, jr.; Aiden Behrman, Hamler Patrick Henry, 6-5, 170, sr.; Dillon Bryan, Columbus Grove, 6-0, 190, sr.; Will Nutter, Bascom Hopewell-Loudon, 6-3, 230, soph.; Brett Klaiber, Coal Grove, 6-2, 270, jr.; Dalton Black, Huntington, 6-2, 195, sr.; K.J. Reinsmith, Beaver Eastern, 6-4, 290, sr.; Maleek Williams, Nelsonville-York, 6-2, 215, sr.; Cole Wright, Glouster Trimble, 6-1, 220, jr.; Carter McConnell, Newcomerstown, 5-10, 185, soph.; Kyle Bossert, Malvern, 6-2, 245, jr.; Alex Reese, Martins Ferry, 6-5, 215, soph.; Graham Baker, Beverly Fort Frye, 5-10, 215, jr.; Wyatt Adams, Berne Union, 6-1, 180, sr.; Jacob Neighbarger, East Knox, 5-9, 185, sr.; Gage McQueen, West Alexandria Twin Valley South, 5-11, 250, sr.; Gage Summit, Carey, 6-0, 175, sr.; Drew Nero, Rootstown, 6-4, 225, sr.; Austin Wise, Atwater Waterloo, 6-2, 225, sr.; Micah Simpson, Loudonville, sr.; Colin Jones, 6-0, 215, Dalton, jr.

LB: Anthony Starr, Brooklyn, 5-10, 160, sr.; Nathan Patfield, Wellington, 5-9, 205, sr.; Kade Wireman, Harrod Allen East, 5-8, 155, sr.; Shawn Bailey, Ashland Crestview, 6-3, 180, sr.; Gabe Thew, North Robinson Colonel Crawford, 6-2, 210, sr.; Drew Seitz, Maria Stein Marion Local, 6-2, 225, sr.; Jagger Endicott, Bascom Hopewell-Loudon, 5-10, 175, sr.; Skyler Kidd, Rock Hill, 5-11, 200, sr.; Gavin Richards, Nelsonville-York, 5-9, 160, jr., Sr.; Lakota Davis, Lucasville Valley, 6-0, 225, sr.; Charlie Parry, Old Washington Buckeye Trail, 6-4, 185, jr.; Manny Walker, Malvern, 5-8, 145, jr.; Jacob Feldner, Sarahsville Shenandoah, 5-8, 180, jr.; Cayden Carroll, Grove City Christian, 5-9, 170, soph.; Josh Wilcoxon, West Liberty-Salem, 5-9, 185, soph.; Blake Hopkins, Sullivan Black River, 5-11, 185, jr.; AJ Bartolin, Brookfield, 6-1, 185, sr.; Kaiden Kirila, Brookfield, 5-11, 210, jr.; Mason Miller, Mineral Ridge, 6-2, 190, sr.

DB: Shep Halker, Columbus Grove, 5-9, 155, sr.; Nathan Buschur, Maria Stein Marion Local, 5-11, 170, sr.; Gavin Gipson, Coal Grove, 6-0, 175, jr.; Landen Inman, Nelsonville-York, 5-10, 160, soph.; Colt Buckle, Lucasville Valley, 5-11, 160, sr.; Weston Miley, Sarahsville Shenandoah, 6-3, 170, jr.; Baron Lucey, Martins Ferry, 5-9, 165, jr.; Terrin Frazier, Bellaire, 5-10, 150, sr.; Brandon Anderson, Deer Park, 5-9, 160, sr.; Ben Browning, New Paris National Trail, 5-10, 170, sr.; Cole Bishop, West Alexandria Twin Valley South, 6-0, 170, jr.; Justin Oliver, Dayton Christian, 5-9, 160, sr.; Devin Graham, Mogadore, 6-2, 155, jr.; Nolan Hartsel, West Salem Northwestern, 6-2, 205, sr.; Ethan Stutz, Dalton, 6-0, 175, sr.; Brett Carsone, Brookfield, 5-8, 170, jr.; Owen McDevitt, North Jackson Jackson-Milton, 5-9, 155, sr.; Dan Boron, Canton Central Catholic, 5-10, 170, jr.

P: Devon Dzik, Cuyahoga Heights, 5-9, 150, soph.; Drew DeWitt, New Paris National Trail, 6-4, 210, jr.; Eric Allison, West Alexandria Twin Valley South, 6-5, 175, sr.; Jackson Gregory, Van Buren, 6-3, 195, sr.; Luke DeAngelis, Rootstown, 6-3, 230, sr.

2022 Division 7 All-Ohio Football Teams

Offensive Player of the Year: Connor Smith, Gibsonburg

Defensive Player of the Year: Levi Lyons, Danville

Coach of the Year: Jason Hale, Antwerp

First Team Offense

QB: Carson Altimus, Antwerp, 6-0, 170, jr.; Jake Pantelidis, Waterford, 6-1, 190, sr.; Cale Bender, Caldwell, 5-10, 165, jr.; Kabel Isaly, Hannibal River, 5-10, 160 jr.; Vinny Ballone, Lowellville, 6-4, 195, sr.

RB: Connor Smith, Gibsonburg, 5-8, 180, sr.; Quincey Crabbs, Norwalk St. Paul, 5-9, 185, sr.; Marshal Sayre, Caldwell, 5-10, 195, sr.; Mason Hackett, Newark Catholic, 5-8, 195, sr.; Alex Sanders, Upper Scioto Valley, 6-0, 190, jr.; Exzaviar Moody, Ansonia, 5-11, 195, sr.; Chase Eye, Windham, 5-11, 170, sr.

WR/TE: Aidan Morris, Pandora-Gilboa, 6-0, 170, jr.; Isaac Blair, Greenwich South Central, 6-1, 155, jr.; Caden Nester, Edon, 6-2, 185, sr.; Brody Lollathin, Hannibal River, 5-11, 180, sr.; Hyde O’Rielly, Fisher Catholic, 6-4, 172, soph.; Logan Eilerman, Fort Loramie, 6-4, 210, sr.

OL: Rylar Essinger, Arlington, 6-3, 244, sr.; Martin Myerholtz, Gibsonburg, 6-2, 215, sr.; Peyton Blue, Hannibal River, 6-1, 250, soph.; Levi Milledge, Mechanicsburg, 6-0, 200, sr.; Jacob Lauck, Lima Central Catholic, 6-2, 215, sr.; Nick Bormuth, McComb, 6-4, 260, jr.; Patrick Valent, Warren JFK, 6-4, 290, sr.

K: Elam Suter, Pandora-Gilboa, 5-10, 165, sr.

First Team Defense

DL: Kevin Smith, Upper Scioto Valley, 6-1, 310, sr.; Ben Haney, Bowerston Conotton Valley, 6-4, 222, sr.; Daymeon Pennington, Hamilton New Miami, 6-1, 265, sr.; Kendric Robinson, Antwerp, 6-6, 330, sr.; Carter Campbell, Portsmouth Notre Dame, 6-3, 190, sr.

LB: Andrew Swisher, McComb, 5-11, 180, sr.; Brandon Oldaker, Meigs Eastern, 6-3, 240, jr.; Colby Langley, Caldwell, 5-11, 195, sr.; Levi Lyons, Danville, 6-0, 210, sr.; Nathan Thiel, Ridgedale, 6-3, 185, jr.; Calvin Hoying, Fort Loramie, 6-3, 240, sr.; Wyatt Morris, Salineville Southern, 5-11, 155, sr.; Ambrose Hoso, Warren JFK, 5-11, 195, sr.

DB: Landon Brewer, Antwerp, 6-3, 180, jr.; David Homan, New Bremen, 6-0, 167, sr.; Kaiden Colopy, Danville, 6-0, 175, sr.; AJ Meyer, Norwalk St. Paul, 6-0, 185, sr.; Braylon Scalf, Delphos Jefferson, 6-0, 160, sr.; Thomas Valent, Warren JFK, 5-11, 185, sr.

P: Max Payne, Danville, 5-11, 215, sr.

Second Team Offense

QB: Drew Breitigam, Waynesfield-Goshen, 5-9, 140, jr.; Brogan Stephey, Minster, 6-1, 165, soph.; Caleb Maurer, Fort Loramie, 6-1, 170, sr.; Carson Parker, Lima Central Catholic, 6-2, 207, jr.; Caleb Hadley, Warren JFK, 6-2, 210, jr.

RB: Owen Berner, Defiance Ayersville, 6-0, 200, sr.; Ethan Luginbill, Pandora-Gilboa, 6-0, 210, sr.; Danny Blair, Fairfield Christian, 5-10, 175, soph.; Daniel Kamara, Springfield Catholic Central, 5-9, 170, jr.; Warren Shockey, Degraff Riverside, 5-9, 155, sr.; Colton Soukup, Salineville Southern, 6-0, 175, sr.

WR/TE: Corbin Toms, Lucas, 6-0, 164, sr.; Dalton Jordan, Waynesfield-Goshen, 5-10, 145, jr.; Elijah Brock, Shadyside, 6-5, 195, sr.; Grant Moore, Newark Catholic, 6-1, 175, sr.; Brady Bunofsky, Lowellville, 6-3, 200, sr.; Jackson Howdyshell, Cedarville, 6-2, 200, jr.

OL: Austin Miller, Antwerp, 5-9, 225, jr.; Will Fazekas, Fairport Harbor Fairport Harding, 6-3, 250, sr.; Jase Norman, Caldwell, 6-2, 275, jr.; Kyle Wright, Newark Catholic, 6-2, 210, sr.; Blaine Castle, Upper Scioto Valley, 6-5, 280, sr.; Kaleb Schindewolf, De Graff Riverside, 6-4, 260, sr.

K: JJ Viau, Fisher Catholic, 5-10, 158, sr.

Second Team Defense

DL: Wilson Grubb, McComb, 5-9, 170, jr.; Brayden Townsend, Ridgedale, 6-2, 185, soph.; Damian Bruns, Fort Loramie, 6-6, 215, jr.; Andy Silverthorn, Toronto, 6-6, 232, soph.; Dillon Looney, Danville, 6-0, 205, sr.

LB: Jackson DeBolt, Columbus Crusaders, 5-9, 170, jr.; Wyatt Russell, Pandora-Gilboa, 6-0, 220, sr.; Ty Lehnhart, Lucas, 6-0, 175, sr.; Weston McGuire, Defiance Ayersville, 6-0, 210, sr.; Abe McBee, Franklin Furnace Green, 5-10, 185, jr.; Gavin Douglass, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 6-0, 200, jr.; Demico Harris, St. Bernard-Elmwood Place, 5-6, 200, soph.

DB: Logan Toms, Lucas, 6-0, 179, jr.; Lane Cline, Waterford, 5-10, 160, sr.; Camden Glaser, McComb, 6-4, 175, sr.; Zaiden Fry, Sycamore Mohawk, 6-1, 175, sr.; Alex Herlan, Caldwell, 6-3, 175, soph.; Aidan Rossi, Warren JFK, 6-0, 180, sr.

P: Daniel Bolster, Steubenville Catholic Central, 6-2, 165, jr.

Third Team Offense

QB: Jared Griggs, Arlington, 5-10, 167, sr.; Jayden Roland, Mechanicsburg, 5-9, 175, jr.; Zeb Kinsey, Toronto, 6-3, 210, soph.; Miller Hutchinson, Newark Catholic, 6-3, 160, soph.

RB: Braxton Althauser, McComb, 5-10, 165, jr.; Evan Rice, Bowerston Conotton Valley, 5-11, 200, sr.; Greg Miller, St. Bernard-Elmwood Place, 6-1, 230, sr.; Ryan Carcelli, New Middletown Springfield, 5-8, 160, sr.; Dom Toto, Vienna Mathews, 5-7, 145, soph.

WR/TE: Kailen Butler, Mechanicsburg, 5-8, 155, jr.; Abe Delano, Defiance Ayersville, 6-3, 215, jr.; Billy Clouse, Tiffin Calvert, 6-3, 190, jr.; Seandelle Gardner, New Middletown Springfield, 5-9, 145, sr.; Anthony Lucente, Lowellville, 6-2, 205, sr.;

OL: Tyler Blanton, Franklin Furnace Green, 6-1, 245, sr.; Ivan Escamilla, Springfield Catholic Central, 6-1, 255, sr., Caleb Finney, South Charleston Southeastern Local, 5-11, 210, sr.; Roger Hoying, Fort Loramie, 6-0, 260, jr.; Max Silverthorn, Toronto, 6-6, 232, sr.; Kyle Crown, McDonald, 5-11, 265, sr.

K: Hunter Schaefer, New Bremen, 5-10, 193, sr.

Third Team Defense

DL: Keagan Jackson, Sciotoville East, 5-9, 165, sr.; Brayden Strawn, Hannibal River, 5-9, 200, sr.; Wes McKinley, Mt. Victory Ridgemont, 6-3, 235, sr.;Brady Clark, Defiance Ayersville, 6-3, 215, jr.; Donald Bailey, Cincinnati College Preparatory Academy, 6-4, 215, sr.

LB: Ryan Lucas, Danville, 5-8, 195, sr.; Anthony Ibarra, Union City Mississinawa Valley, 5-11, 210, jr.; Matt Cira, Lima Central Catholic, 6-1, 185, sr.; Seth Thomas, Toronto, 6-3, 228, jr.; Ty Long, Hannibal River, 6-2, 195, sr.; Isaac Raterman, Fort Loramie, 6-4, 200, sr.; Rico Johnson, Cincinnati College Preparatory Academy, 5-10, 185, jr.; Lucas Datillo, New Middletown Springfield, 5-10, 217, sr.

DB: Mykell Andrews, Columbus Crusaders, 6-0, 190, jr.; Simon Godwin, De Graff Riverside, 5-6, 150, sr.; Gavin Murphy, Meigs Eastern, 6-3, 183, soph.; Josh Saunders, Symmes Valley, 5-8, 185, sr.; Jaelen Griffin, Cincinnati College Preparatory Academy, 6-0, 175, soph.

P: Ashton Mullins, Mt. Victory Ridgemont, 6-5, 200, sr.

Honorable Mention

QB: Josiah Smith, Racine Southern, 6-0, 185, jr.; Logan Doughty, Corning Miller, 6-1, 155, soph.; Austin Baughman, Sciotoville East, 6-0, 155, sr.; Colin Jackson, Bridgeport, 6-1, 185, sr.; Jackson Pyles, Cedarville, 6-0, 170, jr.; Myles Platfoot, De Graff Riverside, 6-0, 175, jr.; Brandon Mitchell, Greenwich South Central, 6-0, 175, sr.; Andrew Smollen, Lucas, 6-1, 183, sr.; Jake Hoverstock, Jeromesville Hillsdale, 5-9, 155, sr.

RB: Dylan Taylor, Waterford, 5-10, 180, jr.; Rylee Barrett, Meigs Eastern, 5-8, 165, jr.; Nathaniel Brannigan, Franklin Furnace, 6-0, 200, jr.; Gavin Hart, Portsmouth Notre Dame, 6-0, 215, jr.; Landan Lodwick, Franklin Furnace Green, 5-9, 160, sr.; Zane Kinsey, Toronto, 5-10, 187, sr.; Andrew Kronenbitter, Millersport, 5-9, 155, sr.; Clay Padubny, Delphos St. John’s, 6-2, 215, sr.; Ben Burger, Norwalk St. Paul, 6-0, 175, jr.; Hayden Hiegel, Leipsic, 6-1, 180, sr.; Aiden Biederman, Waynesfield-Goshen, 6-3, 210, sr.; Colten Vanwinkle, Lewisburg Tri-County North, 6-0, 215, jr.; Antonio Smith, Warren JFK, 5-9, 185, jr.

WR/TE: Mason Heiss, Waterford, 6-0, 170, sr.; Tanner Sanders, South Gallia, 5-8, 160, soph.; Dylan Wheeler, Caldwell, 5-10, 170, sr.; Mason Aberts, Bridgeport, 5-9, 160, sr.; Weston Hartman, Zanesville Rosecrans, 6-3, 190, sr.; Sam Rauch, Fairfield Christian, 6-2, 210, sr.; Josh Flora, Cedarville, 6-0, 160, jr.; Christian McGee, Fort Loramie, 6-3, 170, sr.; Carter Kiess, Edon, 6-0, 160, sr.; Parker Moore, Antwerp, 5-10, 150, sr.; Dylan Seison, Portsmouth Notre Dame, 6-1, 155, sr.

OL: Tom Miller, Ashtabula St. John, sr.; Braden Hagemier, Pandora-Gilboa, 6-0, 250, sr.; Chase Rospert, Norwalk St. Paul, 5-8, 175, sr.; Chase Dunson, Waynesfield-Goshen, 5-11, 220, sr.; Seth Archer, Caldwell, 6-2, 265, sr.; Robert Myer, Bowerston Conotton Valley, 5-11 220, sr.; Landen Lydick, Woodsfield Monroe Central, 6-2, 200, jr.; Chase Baldwin, Cedarville, 6-0, 265, jr.; Chris’Jen Dickey, Cincinnati College Preparatory Academy, 5-10, 250, jr.; Jason Stover, Ansonia, 5-9, 250, sr.; Cam Waugaman, Gibsonburg, 6-4, 290, sr.; Tyler Shipman, Lima Central Catholic, 6-2, 225, sr.; Landon Randolph, Meigs Eastern, 6-2, 215, sr.; Payton Hersman, 6-1, 285, sr., Salineville Southern; Anthony Paolella, Windham, 5-10, 235, jr.

K: Aidan Culler, Lucas, 6-1, 183, Jr.; Hayden Wilcoxen, Meigs Eastern, 5-8, 140, fr.; Paisley Sidwell, Caldwell, 5-7, 120, jr.; Tyler Young, Springfield Catholic Central, 5-10, 175, sr.; Sarosh Sheth, Warren JFK, 5-8, 155, sr.

DL: Logan Risner, Norwalk St. Paul, 6-0, 195, Sr.; Maverrick Piotrowski, Fairport Harbor Fairport Harding, 5-10, 170, jr.; Landon Flaherty, Waterford, 6-2, 200, sr.; Ethan Crock, Caldwell, 6-2, 185, soph.; Ethan Carpenter, Caldwell, 5-8, 210, sr.; Kaden Johnson, Hannibal River, 5-11, 230, jr.; Ethan Geiger, Cincinnati Miami Valley Christian Academy, 6-3, 250, sr., Eyan Hackler, Ansonia, 5-7, 210, sr.; Trent Trobridge, Union City Mississinawa Valley, 5-9, 170, jr.; Omarion Turnage, Cincinnati College Preparatory Academy, 6-3, 275, sr.; Tanner Vorhees, Delphos Jefferson, 5-10, 195, sr.; Abram Rivera, Warren JFK, 5-11, 210, sr.; Vinny Perry, Lowellville, 5-11, 225, jr.; Vinnie Woods, New Middletown Springfield, 5-9, 200, sr.; Joe Linkesh, Vienna Mathews, 6-1, 220, soph.

LB: Jace Margraf, Sycamore Mohawk, 5-8, 165, sr.; Andy Meyer, Norwalk St. Paul, 6-0, 185, sr.; Braden Kiesel, Greenwich South Central, 5-10, 185, sr.;Zak Hambor, Fairport Harbor Fairport Harding, 5-10, 168, sr.; Derek Griffith, Racine Southern, 6-1, 190, jr.; E.J. Siders, South Gallia, 6-1, 190, jr.; Dalton Phillips, Woodsfield Monroe Central, 5-10, 180, jr.; Joey Bugaj, Bridgeport, 5-8, 160, sr.; Lane Poland, Mechanicsburg, 6-1, 160, sr.; Darrien Stapleton, Springfield Catholic Central, 5-11, 180, jr.; Nate Boerger, Fort Loramie, 5-11, 190, sr.; CJ Wilt, South Charleston Southeastern Local, 5-10, 175, jr.; Montana Pierce, McComb, 5-9, 170, Sr.; Ethan Frankhouser, Lima Central Catholic, 6-1, 185, sr.; Jack Eye, Windham, 6-0, 185, so.; Santino Rivera-Ocasio, Lowellville, 5-10, 170, jr.; Wyatt Kuboff, New Middletown Springfield, 5-8, 175, soph.; Logan Corson, Vienna Mathews, 5-11, 180, sr.; Danny Gray, McDonald, 5-9, 180, sr.; Braylen Jarvis, Jeromesville Hillsdale, 6-1, 185, jr.

DB: Jimmy Severino, Ashtabula St. John, 5-9, 137, sr.; Josh Saunders, Symmes Valley, 5-8, 185, sr.; Kam Wright, Bowerston Conotton Valley, 5-8, 138, fr.; Lucas Cox, New Matamoras Frontier, 5-9, 155, sr.; Kenton Renicker, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-8, 140, jr.; Dom Bouscher, Toronto, 6-1, 181, jr.; Noah Kroger, Cincinnati Miami Valley Christian Academy, 6-1, 150, jr.; Elijah Snow, Cincinnati Miami Valley Christian Academy; 5-8, 165, sr.; Jake Vermillion, Arlington, 5-7, 145, sr.; Jayden Elliott, Waynesfield-Goshen, 5-8, 160, sr.; Toby Schrader, East Canton, 5-10, 145, sr.;  Michael Ballone, Lowellville, 5-9, 150, jr.; Sean Guerriero, New Middletown Springfield, 6-0, 170, jr.; Luke Ramsey, Berlin Center Western Reserve, 6-0, 165, sr.; Max Vesper, Jeromesville Hillsdale, 5-10, 175, sr.

P: Hayden Zeller, New Bremen, 6-5, 187, jr.; Caiden Allen, Plymouth, 6-1, 165, sr.; Fred Bolchalk, Warren JFK, 5-10, 160, soph.